Bu Blogda Ara

22 Şubat 2012 Çarşamba

NEZAMAN EŞİNİZLE BİR SORUN YAŞASANIZ AVUCUNUZA BAKIN....


Sorunların olabilirliğini kabul ederseniz Çözümlerinizde hemen elinizin altında, avucunuzun içinde.... sevildiğinizden ve sevdiğinizden şüpheye düşerseniz avucunuzu açıp parmaklarınızı sayın.

Baş parmağınıza bakın önce. Size en yakın olan parmağınız. Diğer dört parmağın hareketlerini anlamlı kılan o. Gerektiğinde her parmağın yanında hazır oluyor, yardımına koşuyor. Vazgeçebilir misiniz başparmağınızdan?

Peki ya eşinizden? Size en yakın o iken kesip atabilir misiniz onu hayatınızdan? Her halinizde hemen yanı başınızda olmuşken ve olmaya hazırken, gözden çıkarır mısınız eşinizi? Hayatınızda başka her şey onun yakınlığı ile sevimli geliyor değil mi size? Bütün akrabalarınızla ilişkilerinizi eşinizin yakınlığı anlamlı kılıyor değil mi?
Şimdi de işaret parmağınıza bakın. Güzel bir şey görseniz hemen onu uzatırsınız. Beğendiklerinizi gösterirsiniz onunla. Doğru olanı onunla işaret edersiniz.

Eşinizi de onca insan arasından parmakla gösterilir bulmuyor musunuz? İlk gördüğünüzde, ilk sevdiğinizde, yüreğiniz ilk ısındığında, kalbiniz tıpkı işaret parmağınız gibi onu göstermişti size. Şimdi nasıl yalancı çıkarırsınız kalbinizin işaretini? Nasıl güvenmezsiniz kalbinizin seçimine? Hem sonra işaret parmağınızın göstermeye değer bulduğu güzel şeyler yaşamadınız mı onunla? İşaret parmağınızın göstermeye değer bulduğu doğruları paylaşmadınız mı onunla? Şimdi kesip atacak mısınız işaret parmağınızın size gösterdiğini? Elinizin tersiyle itecek misiniz kalbinizin işaret ettiğini?

Orta parmağınıza bakın şimdi. En uzunu o parmaklarınızın arasında. Yüksekte duruyor. Hepsinden öteye uzanıyor. Vazgeçebilir misiniz orta parmağınızdan? Hepsinden uzun diye lüzumsuz görürü müsünüz onu?

Peki ya eşiniz? Bütün kadınlar yada erkekler arasında kalbinizin sırlarına aşina olacak kadar farklı değil mi o? Bütün kadınlar ve erkekler arasından sizin için özel olarak sıyrılıp gelmiş değil mi? O sizin için en yüksek konumda değil mi? Sizi başka bütün erkekler ve kadınların üzerinde tutmadı mı? Vazgeçebilir misiniz ondan şimdi? Onu herhangi bir kadın yada erkek gibi görebilir misiniz?

Şimdi de yüzük parmağınıza bakın. Parmağınızı ne zamandır çevreleyen o altın yada gümüş halkayı ilk taktığınız günü düşünün. Ne kadar heyecanlıydınız değil mi? Hayatınızın kadınını yada erkeğini bulduğunuz o günü yeniden yaşayın. Tekrar bakın eşinizin gözlerinin içine. Onu kendinize biricik yapan sırrı yeniden hissedin. Eşinizin sırf size razı olması onu sizin için biricik yapmaya değmiyor mu? Şimdi yüzük parmağınızı atabilir misiniz elinizden?

Ve son olarak serçe parmağınıza bakın. Ne kadar da incecik ve zayıf değil mi? Eşinizin kalbi gibi. Size sırlarını açmış, sizin sırlarınız paylaşmış bir kalp sizin için süslenip bezenmiş paha biçilmez bir ayine gibidir.

Bakınca kendinizi gördüğünüz bu ayna, öylesine kırılgandır ki, sizden gelecek küçük bir fiske parçalayıp köreltebilir onu. Özellikle size karşı savunmasızdır ve özellikle sizden gelecek darbeler onu en hassas yerlerinden çatlatabilir. Başkası karşısında bu kadar kırılgan değildir eşiniz. Tıpkı serçe parmağınız gibi... şimdi dilerseniz vazgeçin serçe parmağınızdan. Nasılsa ince ve zayıf diye koparıp atın onu elinizden. Hiç olur mu?

ALINTIDIR..


SEVGİLERİMLE
17 yorum:

 1. Ne kadar güzel bir yazı bu böyle, sabah bir dosya yüzünden atışmıştık:) Gidip gönlünü alayım bari:) Çok teşekkürler:)

  YanıtlaSil
 2. faydalı olabildiysem ne mutlu bana:)

  YanıtlaSil
 3. çok hoş anlatmışsın
  muhabbetle kal canım
  inşallah hiç bir sorun yaşamadan herkez mutlu mesut yaşar.
  amin.
  :))))

  YanıtlaSil
 4. Akşam yazıdan çıktı alıyım da okutuyum aşkıma şimartayım biraz :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. okut okut ben daha önce vermiştim:)

   Sil
 5. Çok güzel bir yazı hakikaten. Evli değilim henüz ama o duyguyu o kadar iyi anlıyorum ki :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. evli olmak şart değil canım
   değer verdiğimiz herkese böyle yaklaşmalıyız

   Sil
 6. selam canım nasılsın, mutlu günler oğluşunada öpücükler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. iyim canım teşekkürler sen nasılsın
   bizde seni öpüyoruzz:)

   Sil
 7. anammm:)) derinden yaraladı var yaa:DD hemen aşkımı arayıp , halini hatrını sorayım, nedense özlemle doldu kalbim:DD
  çok teşekkürler harika bir yazı dilek hanımcım:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ara canım:) bu arada bana dilek diyebilirsin hanıma gerek yok:)

   Sil
 8. çok güzel bir paylaşım olmuş çok doğru herzaman en yakınımızda o üzntümüzde sevincimizde herzaman yanı başımızda Allah onları başımızdan hiç eksik etmesin

  YanıtlaSil
 9. Çoook güzel bir yazı, iyi ki paylaşmışsın:) Okuması için eşime de göndereceğim :)

  YanıtlaSil

YORUMLARINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER